Yayınlarımızı talep için tıklayınız.

Editörün Notu


Değerli okurlar,

On yıldır yayın hayatına devam eden Düşünce Dünyasında Türkiz dergisi, 2018 yılından itibaren 41. sayısıyla birlikte yeni bir kurumsal yapıya kavuşmuştur. 41. sayıdan itibaren dergimiz, Türk Akademisi Siyasi Sosyal ve Stratejik Araştırmalar Vakfı, TASAV tarafından yayınlanmaktadır.

TASAV Türkiye’de ve dünyadaki gelişmeleri siyasi, sosyal, tarihi ve kültürel derinlik içinde ve stratejik bir bakış açısıyla değerlendirip geleceğe dönük özgün tasarımlar ortaya koyan bir düşünce kuruluşudur. ‘Türk Akademisi’ dünyayı Türkçe okuyan ve sadece milli vicdanın sesi olan Türk düşünce ve bilim insanlarının bir araya gelmesi ile oluşturulan kurumsal bir yapıyı ifade etmektedir. Türk bilim camiasının gelişmesine katkı sunmak ve kamuoyunu milli bir perspektifle aydınlatmak, TASAV için öncelikli hedefler arasındadır. TASAV’ın kuruluş felsefesine ve dergimizin yayın ilkelerine sadık kalarak yeni bir heyecanla ve üç aylık formatta yayın hayatımıza devam ediyoruz.

Ulusal hakemli dergi niteliğinde olan dergimizin geçmiş sayılarının taranması ve internet ortamına aktarılması tamamlanmak üzeredir. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte ULAKBİM üzerinden hizmet verilmeye başlanacak ve tüm yazışma ve incelemeler Dergi Park sistemi üzerinden yapılacaktır. Ayrıca dergimiz hakemlere ve yazarlara belirli miktarda ücret ödemektedir. Bu çerçevede akademisyenleri ve alanında uzman kişileri dergimizde yayınlanmak üzere makale göndermeye davet ediyoruz.

Başta dergimizin sahibi ve TASAV Mütevelli Heyeti Başkanı Sayın İsmail Faruk Aksu’ya, Yazı İşleri Müdürümüz Sayın Konur Alp Koçak’a, sayı editörlerimize, yayın kurulu ve danışma kurulu üyelerimize teşekkür ediyoruz. Ayrıca, 2018 yılına kadar dergimizin yayınlanmasını sağlayan Güntülü Eğitim Yayıncılık ve Tic. Ltd. Şti yetkililerine, editörlere ve yayın kurulu ile bilim, danışma ve hakem kurulu üyelerine teşekkürü bir borç biliyoruz.


Editör